Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4155946
ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ
Data dodania: 2016-09-08
STWÓRZ MI DOM, DAJ MI MIŁOŚĆ

- ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ


Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie”.

Paulo Coelho

 

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie grójeckim-

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Grójcu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji:


- rodziny zastępczej niezawodowej,

- zawodowej, w tym zawodowej pełniącej funkcję
pogotowia rodzinnego,

- zawodowej specjalistycznej,

- rodzinnego domu dziecka

dla dzieci z terenu naszego powiatu.

POSZUKUJEMY RODZIN ZASTĘPCZYCH

Wychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka, które nie ma możliwości zostać adoptowanym, marzącego o posiadaniu własnej kochającej rodziny. Placówki opiekuńczo - wychowawcze nie są w stanie zapewnić dzieciom miłości rodziców, spędzania świąt w rodzinnej atmosferze, ani wyjazdów wakacyjnych spędzonych z bliskimi. Dlatego dla tych wszystkich dzieci największą szansę na szczęśliwe dzieciństwo daje rodzina zastępcza – namiastka własnego domu i naprawdę kochające bliskie osoby. Jeżeli dziecko nie ma szans na adopcję, to rodzina zastępcza jest najlepszym rozwiązaniem dla jego prawidłowego rozwoju. Decyzja o przyjęciu dziecka do rodziny jest bardzo trudna i odpowiedzialna, musi być więc przemyślana. Warto sobie zadać kilka pytań: dlaczego chcemy podjąć się tej tak trudnej roli? Czy sobie poradzimy z tym wyzwaniem? Jak to będzie wyglądało? Czy potrafimy to dziecko pokochać? Czy damy dziecku wystarczająco dużo miłości i opieki żeby go nie skrzywdzić, tylko mu pomóc. Trzeba wiedzieć czy chcemy to robić i czy jest to słuszna decyzja? Na te i inne pytania warto sobie odpowiedzieć zanim podejmiemy decyzje o przyjęciu dziecka do własnej rodziny. Musimy mieć świadomość, że czasami może być trudno. Tak jak w każdej rodzinie mogą pojawiać się problemy, np. gdy dziecko zachoruje, gdy zacznie chodzić do szkoły, gdy pojawią się trudności wychowawcze, czy inne nieprzewidziane wcześniej sytuacje. Przyszli rodzice zastępczy muszą brać pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące wcześniejszych negatywnych przeżyć na jakie było narażone dziecko przez własnych rodziców biologicznych. Dziecko, które nie doświadczyło prawdziwej miłości, bezpiecznego i szczęśliwego domu, które było zaniedbywane przez osoby bliskie potrzebuje znacznie więcej czasu aby ponownie zaufać dorosłym. Musimy dać mu czas na oswojenie się z nową dla niego rzeczywistością. Dziecko nie rodzi się o określonych cechach zachowania, nie rodzi się dobre bądź złe. To od wychowania przez rodziców, tradycji, zwyczajów i zasad panujących w danej rodzinie zależy jego prawidłowe funkcjonowanie.

Dziecko daje ogromne pokłady radości i od niego my dorośli możemy się wiele nauczyć. Dziecko ujmuje za serce. Jego uśmiech wszystko nam wynagrodzi. Tworzenie rodzin zastępczych to szansa na szczęśliwe dzieciństwo. Jeżeli dziecko ma namiastkę domu to już dla niego jest ogromnym szczęściem. Potrafi się tym szczęściem podzielić z tymi, którzy się nim opiekują.

Rodziny zastępcze nie są pozostawione same sobie, mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie grójeckim.

Jest mnóstwo dzieci, które potrzebują ciepła i prawdziwego domu. Możesz im pomóc, jeżeli chcesz zostać rodziną zastępczą, bądź rozważasz taką możliwość. Chcesz poświęcić swój czas i dać miłość dzieciom - Centrum udzieli wszelkich informacji dotyczących tego tematu.

 

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zapraszamy na rozmowę do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu,ul. Laskowa 4a.

 

Tel:48 664 28 30, 601 067 721

pn-pt.godz. 7.30-15.30

 

Wstecz
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia