Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073101

33 Niedziela zwykła - 13.11.2011r.

Data dodania: 2011-11-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 Niedziela zwykła

13.11.2011r.

1.Dziś przypada III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego - najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku - borykają się z walkami i prześladowaniem. W przededniu referendum niepodległościowego w 2011 roku ponad dwa miliony ludzi, uciekając przed gwałtownymi walkami, powróciło na południe kraju. 11 mln Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Brak też pomocy medycznej, a wskaźnik śmiertelności kobiet rodzących w Południowym Sudanie należy do najwyższych na świecie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję "Pomoc dla Sudanu". Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT). Więcej informacji na stronie internetowej: www.pomocdlasudanu.pl oraz www.pkwp.pl

2.Msza święta dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej o godz. 12.00. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla rodziców o godz. 17.00.

3.Nieszpory o godz. 17.30.

4.Trwa Nowenna przed sakramentem bierzmowania. Młodzież przygotowującą się do tego sakramentu uczestniczy w niej obowiązkowo. Zapraszamy także rodziców, rodziny, wspólnoty i wszystkich parafian codziennie na godz. 19.00.

5.W sobotę 19 listopada przybędzie do naszej parafii Ksiądz Biskup Piotr Jarecki, aby na Mszy świętej o godz. 18.00 udzielić sakramentu bierzmowania. Polecamy wszystkich kandydatów modlitwie w czasie Nowenny, a także w sam dzień bierzmowania. Zapraszamy wszystkich rodziców, wspólnoty parafialne, parafian a także młodzież z klas III Gimnazjum, która zostanie przedstawiona Księdzu Biskupowi i otrzyma krzyże.

W niedzielę 20 listopada o godz. 18.00 Msza święta dziękczynna za sakrament bierzmowania.

6.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Powoli wchodzimy w Adwent. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i jeżeli pogoda pozwoli procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

7.Przyjmujemy na intencje Mszy świętych na przyszły rok z kancelarii i zakrystii po Mszy świętej.

8.Nowe wejście do kancelarii przez krużganki a wejście do krużganków z dziedzińca przykościelnego przez zimowe wejście do kościoła, które na stałe będzie używane od następnej niedzieli.

9.Pan Organista rozpoczyna roznosić opłatki. Od godz. 9.00 poniedziałek i wtorek Stara Warka, w piątek Kalina, w sobotę ul. Turystyczna.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia