Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4069355

XXX Niedziela zwykła - 29.10.2017 r.

Data dodania: 2017-10-27

1. Dziś Uroczystość Rocznicy Konsekracji Kościoła Parafialnego. Jest to Święto nas gromadzących się w tej świątyni na odprawienie Mszy św., jesteśmy Kościołem pielgrzymującym przez Ziemię.

2.1 listopada, w środę, Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to Święto Kościoła, który przeszedł przez Ziemię i teraz żyje w Niebie. Msza św. w Kościele o 7.00 i 9.00, główna Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00 , wyruszamy w procesji z kościoła o godz. 11.45. Mszy św. o godz. 18.00 w kościele nie będzie. Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczniemy 31 października o godz. 18.00 Mszą św. wigilijną z I nieszporami. Po tej Mszy św. będzie modlitwa Uwielbienia.

2 listopada, w czwartek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień modlitwy za Kościół, który przeszedł pielgrzymkę przez Ziemię ale po tamtej stronie nie osiągnął Nieba, lecz pokutując, na to Niebo oczekuje. Święci modlą się za nas a my modlimy się za dusze pokutujące w czyśćcu. Msza św. 2 listopada w naszym kościele godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z procesją za zmarłych i przypominkami.

3. Przyjmujemy na przypominki i Mszę św. w Oktawie Wszystkich Świętych w kancelarii parafialnej, także w zakrystii i 1 listopada na cmentarzu.

4. Od 1 - 8 listopada ( Oktawa Wszystkich Świętych) można zyskać odpust zupełny. przyjmując komunię świętą w czasie Mszy św. i nawiedzając cmentarz. Odpust ten musi być ofiarowany za osobę zmarłą, można codziennie za inną. W czasie Oktawy Wszystkich Świętych krypty książęce w naszym kościele będą otwarte.

5. Dziękujemy za troskę o groby na cmentarzu i cmentarz. Tym, którzy mają zaniedbania formalne wobec cmentarza prosimy o rychłe ich uzupełnienie.

6. W dniach 1 i 2 listopada od godz. 8.00 – 16.00 odbędzie się na naszym cmentarzu szósta kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Społeczny Komitet
im. Ks. Marcelego Ciemniewskiego zaprasza wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

Bardzo wiele zabytkowych nagrobków nadal wymaga pilnej renowacji i od troski społeczeństwa zależy, ile z nich uda się uratować przed całkowitym zniszczeniem.
Obiekty znajdujące się na cmentarzu są niezwykle cenne pod względem historycznym i artystycznym, są niewyczerpanym źródłem wiedzy o minionym życiu pojedynczych ludzi i całych zbiorowości ludzkich, a także są świadectwem naszej kultury i tożsamości.

7. 3 listopada, pierwszy piątek miesiąca, Msza św. godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci 16.30, dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania I i II rok godz. 19.00.

8. 4 listopada , pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi na godz. 8.00. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych.

9. Dziś zbierane pieniądze na ofiarę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
a) Aktualnie wykonywana jest klatka schodowa od piwnic po strych w celu poprawy komunikacji i zgodnie z zaleceniem przepisów przeciwpożarowych i konserwatora zabytków.
b) Trwają prace konserwatorskie nad stacjami Drogi Krzyżowej z przełomu XVI - XVII. Można obejrzeć jedną stację, po konserwacji, w złoconych ramach, koszt takiej stacji 2500 zł.. Zachęcamy do fundowania tychże stacji. To bardzo szlachetne być fundatorem Drogi Krzyżowej we własnym kościele.
c) Przygotowujemy się do konserwacji i odnowienia głównego ołtarza w naszej świątyni. Jest to inicjatywa sponsora z naszej parafii. Niechby był przykładem dla innych.
d) Na wiosnę rozpoczynamy prace przy murze na dziedzińcu przed kościołem.
e) Na Wielkanoc ozdobimy naszą świątynię pięknym kryształowym żyrandolem oraz kinkietami także kryształowymi.

10. Wszyscy pamiętamy, szczególnie sadownicy, że w następną niedzielę,
5 listopada, Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w sadach i ogrodach.
Ta Msza św. odprawiana przez Biskupa Michała Janochę ma charakter Ogólnopolskich Dożynek. Spodziewamy się delegacji z różnych środowisk sadowniczych, ale najważniejsza będzie obecność naszych parafialnych i wareckich sadowników i ogrodników. Bardzo liczymy na Waszą obecność.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia