Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072418

IV Niedziela Wielkiego Postu- 11.03.2018 r.

Data dodania: 2018-03-12


1.Dzisiaj po Mszy św. zbiórka Caritas parafialnej na pomoc świąteczną dla ubogich
z naszej parafii. Można także wesprzeć koronację obrazu Matki Bożej Wareckiej kupując cegiełkę.

2.Dziś jest połowa postu, półpoście. Trzy Niedziele Postu za nami i trzy przed nami.

3.Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 zakończyły się bardzo udane rekolekcje dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom Pallotynkom, które prowadziły katechezy dla dzieci, naszym Siostrom Sercankom oraz księżom wikariuszom za sprawowanie liturgii. Bóg zapłać panu organiście Markowi . Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę, troskę i opiekę nad dziećmi oraz świadectwo wiary pani Dyrektor i nauczycielom.

4.Wczoraj przystąpiły do pierwszej spowiedzi dzieci z kl. 3 . Dzisiaj o godz. 9.00 i 12.00 specjalna Msza św. dla tych dzieci i ich rodziców.

5.Droga Krzyżowa w kościele w piątek o godz. 16.30 dzieci, 18.30 po Mszy św. wieczornej dorośli i młodzież a w najbliższy piątek o godz. 19.00 Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Będzie to 40 – to kilometrowa wędrówka nocą w samotności i milczeniu z rozważaniem męki Pana Jezusa.
To ćwiczenie fizyczne, ale nade wszystko duchowe, po którym można wrócić odmienionym. Trud jaki włożymy w tą Drogę Krzyżową będzie wyrazem miłości do Pana Jezusa.
Zapisy poprzez stronę internetową www.edk.org.pl . Więcej informacji na plakatach przed kościołem i w gablotach ogłoszeń.
Droga Krzyżowa ogólnowarecka 23 marca wyrusza z kościoła św. Mikołaja
o godz. 19.00 zakończy się w naszym kościele Mszą św.

6.17 marca, w sobotę od godz. 10.00, odwiedziny chorych.

7.Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem: zdjęć, odręcznie napisanych listów, dedykacji, klisz fotograficznych, filmów oraz innych pamiątek. Numer telefonu i adres mailowy można znaleźć na stronie internetowej Muzeum: www.muzeumjp2ipw.pl lub na plakatach.

8.We wtorek, 13 marca, 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra w Rzymie.

9.14 marca odbędzie się powtórny pogrzeb pierwszego biskupa polowego Wojsk Polskich i administratora apostolskiego Archidiecezji Warszawskiej - w katedrze warszawskiej o godz. 12.00, w katedrze polowej Wojska Polskiego o godz. 16.00

10.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary, czasem znaczne, na przygotowanie naszej świątyni.
Zakończyliśmy malowanie świątyni, odnawianie głównej nastawy ołtarzowej, odnawianie krużganków łącznie z zainstalowaniem oświetlenia kinkietowego
i reflektorowego w krużgankach. Oczekujemy na duży kryształowy żyrandol, witraż w środkowym oknie przedstawiający Ducha Świętego.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia