Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073035

21.04.2019 r. - Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Data dodania: 2019-04-22

1. Dziś Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Świąt Wielkanocnych. W dniu dzisiejszym Msze Święte jak w każdą Niedzielę. O godz. 18.00 Msza Święta z Nieszporami kończąca Święte Triduum Paschalne.

2. Jutro drugi dzień Świąt po Wielkiej Nocy. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na KUL.

3. Następna Niedziela, 28 kwietnia, to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

Taca w tym dniu przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

 

4. W sobotę 27 kwietnia o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

5. W następną niedzielę, 28 kwietnia o godz. 19.00, rozpoczynamy kurs przedmałżeński w Sali bł. Rafała.

 

6. W każdy czwartek po Mszy Świętej o g. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o godz. 21.00 błogosławieństwem eucharystycznym.

 

7. W piątek 26 kwietnia o godz. 18.00 Msza Święta o uzdrowienia. Jest to piątek w Oktawie Wielkanocy, a zatem można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

8. W następną Niedzielę odbędzie się akcja krwiodawstwa na plebanii Parafii św. Mikołaja w godzinach: 9.30 – 14.00. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbyła się zbiórka ofiar na leczenie pani Anny z sąsiedniej parafii św. Mikołaja. Zebrana kwota 5034 zł została przekazana pani Annie. W imieniu pani Anny i kwestujących rodziców dziękujemy Parafianom za udzielone wsparcie.

10. Zostały ukończone prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym. Powrócił na swoje miejsce po renowacji obraz z tego ołtarza. Dziękujemy Parafianom i indywidualnym ofiarodawcom za ofiary złożone na ten cel.

 

11. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Szczególne podziękowania dla osób, które zbierały ofiary.

 

12. W niedziele 28 kwietnia o g. 14.00 na Pl. Zamkowym w Warszawie odbędzie się Festyn Wielkanocny, organizowany przez wolontariat misyjny Salvator. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

 

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli”.

14. Rektor Seminarium Duchownego w Warszawie informuje, że nasz parafianin Wojciech Turek, syn Tomasza i Iwony, alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, ma przyjąć święcenia diakonatu dnia 11 maja 2019 roku.
Polecajmy go w naszych modlitwach.

15. W związku z Triduum Paschalnym składamy Bogu dziękczynienie za ten czas doświadczenia w Liturgii Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Dziękujemy Parafianom za uczestnictwo w Liturgiach tych dni.
Księżom Grzegorzowi, Piotrowi i Michałowi dziękuję za gorliwe sprawowanie sakramentu pokuty, Eucharystii, za głoszenie Słowa Bożego i przygotowanie Liturgii.
Szczególne podziękowania Naszym Siostrom Sercankom: siostrze Kamili, siostrze Respicji – zakrystiance, siostrze Bożymirze - za ogrom pracy włożony w przygotowanie kościoła do uroczystości, wykonanie Ciemnicy, przepięknego Grobu Pańskiego, za piękne kompozycje kwiatowe i dekoracje Ołtarzy.

Panu Markowi dziękujemy za posługę kantora i organisty.
Chórowi parafialnemu za przygotowanie i wykonanie pieśni.
Dziękujemy psalmistom i scholi młodzieżowej, solistom za śpiew Męki Pańskiej
Serdeczne Bóg zapłać składamy asyście liturgicznej - ministrantom, lektorom i szafarzom za ich posługę, asyście procesyjnej, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom za sypanie kwiatów w czasie procesji.
Panu Marianowi dziękujemy za stałe czuwanie przy ołtarzu.

Dziękujemy harcerzom i zuchom za ich służbę w czasie Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej, warte pełnioną przy Grobie P. Jezusa.
Dziękujemy naszym niezawodnym strażakom, panom Zygmuntowi, Marcinowi, Szymonowi, Janowi i innym, którzy pomagali w przygotowaniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego i kościoła do Triduum Paschalnego.

Pani Andżelice z Misji św. Tereski dziękujemy za pomoc w dostarczeniu kwiatów do dekoracji kościoła.

Wspólnocie Neokatechumenalnej dziękujemy za girlandę kwiatową na główny ołtarz.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tych uroczystości.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia