Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073076

26.06.2019 r. - XII Niedziela zwykła

Data dodania: 2019-06-24

1. W ubiegły czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, oddawaliśmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Wyrażamy wdzięczność za bardzo liczny udział Parafian z obu naszych wareckich Parafii i Gości oraz wspólną modlitwę. Dziękujemy asyście liturgicznej – ministrantom, lektorom, asyście przy baldachimie i księdzu, naszym organistom, połączonym chórom i scholom, orkiestrze Moderato, naszym Strażakom, zwłaszcza za zadbanie o nagłośnienie uroczystości, osobom niosącym obrazy, figury itp., dziewczynkom sypiącym kwiaty, Policji za zabezpieczenie trasy.Szczególne podziękowania dla Parafian
z Kaliny za przygotowanie trzeciego ołtarza oraz dla Parafian ze Starej Warki za czwarty ołtarz. Dziękujemy za podjęty trud i Wasze zaangażowanie. Oba ołtarze bardzo piękne i niosące ważne przesłanie. Gorące podziękowania naszym siostrom Sercankom za stałą troskę o piękno naszej świątyni i piękne dekoracje kwiatowe kościoła. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w tę Uroczystość.

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja eucharystyczna.

3. Od poniedziałku do czwartku, o godz. 18.00 Msze Święte z procesją eucharystyczną . W najbliższy czwartek, 27 czerwca, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała, tradycyjne błogosławieństwo wianków na uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 z nieszporami, zakończonej procesją eucharystyczną.
Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian.

4. W najbliższy piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszych sióstr Sercanek, przypadające w 125-tą rocznicę założenia Zgromadzenia. Uroczysta Msza Święta w intencji naszych Sióstr
o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, „ Niedzieli”, dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia