Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4069228

XXXI Niedziela zwykła - 03.11.2019 r.

Data dodania: 2019-11-04

1. W dniach 1 – 8 listopada mamy Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym czasie możemy uzyskać odpust zupełny za jedna osobę zmarłą każdego dnia Oktawy, przyjmując Komunię Świętą w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając cmentarz. Msze Święte za zmarłych polecanych w Oktawie są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00. Pamiętajmy
o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

Przez całą Oktawę udostępnione będą krypty pod kościołem.

2. Kontynuujemy Biblijną Akademię Najmłodszych. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci otrzymają kolejny zestaw pytań dotyczących dzisiejszej Ewangelii.

3. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji kapłanów, sióstr Sercanek oraz o nowe powołania do kapłaństwa i zgromadzeń zakonnych. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

4. W następną niedzielę, 10 listopada, po Mszy Świętej o godz. 10.30 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci z naszej scholi parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Jutro o g. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 z naszej Parafii.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 12.00, celebrowaliśmy na naszym cmentarzu uroczystą Mszę Świętą za naszych bliskich zmarłych tam spoczywających.
Składamy serdeczne podziękowania kapłanom, siostrom Sercankom, siostrze Respicji, naszej zakrystiance, służbie liturgicznej ołtarza, lektorom, ministrantom, panu Markowi naszemu organiście, panu Szymonowi i pani Jadwidze za przygotowania do sprawowania liturgii
i dekoracje ołtarza. Gorące podziękowania władzom miasta za przygotowania do tej uroczystości i naszemu wareckiemu ZUK-owi za utrzymywanie porządku, usuwanie śmieci cmentarnych, obsadzenie kwiatami muru cmentarza i placu przed kościołem. Podziękowania dla naszej Straży Pożarnej i Policji za kierowanie ruchem i utrzymywanie porządku wokół cmentarza. Wszystkim uczestnikom liturgii dziękujemy za wspólną modlitwę.

7. Bardzo dziękujemy za troskę o groby na naszym cmentarzu, za porządkowanie spraw cmentarnych i zgłaszanie się opiekunów grobów.

8. W dniu dzisiejszym do godz. 16.00 odbywa się na obydwu wareckich cmentarzach
VIII kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na wareckim starym cmentarzu. Społeczny Komitet Renowacji zaprasza wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.

 

9. To co ujrzała, zmieniło wszystko – od 1 listopada w kinach wyświetlany jest film „Nieplanowane” – historia kobiety, która z zagorzałej aborcjonistki stała się obrończynią życia.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” ,„ Niedzieli” , a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia