Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072841

III Niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2020

Data dodania: 2020-03-15

1.W związku z zagrożeniem epidemią - zgodnie z wytycznymi Premiera RP i Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski - we Mszy świętej w dzień powszedni i w niedziele może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Zachęcamy zatem, abyście – Drodzy Parafianie - uczestniczyli we Mszach Świętych transmitowanych w radio i telewizji, łącząc się w duchowej komunii ze wspólnotą Kościoła. Prosimy: pozostańcie w domach w trosce o zdrowie i życie wasze i waszych bliźnich. Tę prośbę kierujemy zwłaszcza do osób w podeszłym wieku i schorowanych z obniżoną odpornością oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Obejmuje Was dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej do odwołania.

Prosimy o poczucie odpowiedzialności za siebie nawzajem, o stosowanie się do zaleceń służb medycznych i solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi pomocy.
Trwajmy na osobistej i rodzinnej modlitwie o oddalenie i wygaśnięcie epidemii. Prośmy Boga, aby uchronił nas od zagrożeń ciała i duszy.

 

2. Wielki Post to czas pokuty i nawrócenia. Do spowiedzi możemy przystąpić pół godziny przed Mszą Świętą.

3.Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 9.00 - 11.00 i 16.00 - 17.00, prosimy jednak korzystać z niej w wyjątkowych sytuacjach. Prosimy przede wszystkim o kontakt telefoniczny lub przez pocztę elektroniczną.

4. W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie naszych wiernych odwołujemy Rekolekcje Parafialne zaplanowane w następną niedziele, zawieszamy spotkania wspólnot modlitewnych, formacyjne i innych grup do odwołania. Jednocześnie prosimy o jednoczenie się na modlitwie i indywidualne odprawianie nabożeństw pasyjnych, pozostając w domach.

 

5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych domach każdego dnia o stałej godz. 20:30 w intencji ochrony przed epidemią, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

6. W czwartek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. 

 

7.W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej w Starej Warce. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom ze Starej Warki za piękne przygotowanie i liczny udział w tym nabożeństwie. Droga Krzyżowa na Winiarach została odwołana.

 

8. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom na kwiaty do grobu Pana Jezusa z os. Książąt Mazowieckich bloki od nr 1 do nr 13 i bloku Armii Krajowej 4 oraz Pani Jadwidze i pani Bogusławie za podjęcie trudu zbierania ofiar.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia