Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073050

IV Niedziela Wielkiego Postu- 22.03.2020 r.

Data dodania: 2020-03-22

 

1.Na mocy najnowszego zarządzenia w związku z epidemią koronawirusa we Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Zachęcamy, abyście – Drodzy Parafianie - uczestniczyli we Mszach Świętych transmitowanych w radio, telewizji i internecie, pozostając w waszych domach. Wykaz transmisji Mszy Świętych niedzielnych podany jest na stronie internetowej naszej Parafii.
Prosimy o poczucie odpowiedzialności za siebie nawzajem, o stosowanie się do zaleceń służb medycznych i solidarność z osobami starszymi
i potrzebującymi pomocy.

Trwajmy na osobistej i rodzinnej modlitwie o oddalenie i wygaśnięcie epidemii.

2.Codziennie o godz. 15.00 - my księża i Siostry Sercanki - odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o oddalenie epidemii. A was - drodzy Parafianie - prosimy o włączenie się w tę modlitwę w waszych domach.

3.Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych domach każdego dnia o godz. 20:30 w intencji ochrony przed epidemią, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

4.Tegoroczny Wielki Post to czas wyjątkowych Rekolekcji skłaniający do nawrócenia i wytrwałej modlitwy. Do sakramentu pokuty i pojednania możemy przystąpić każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami Triduum Paschalnego.

5.W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego indywidualnie w naszych domach. Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji zamieszczona jest na stronie internetowej naszej Parafii.

6. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie naszych wiernych odwołujemy Rekolekcje Parafialne, plenerowe Drogi Krzyżowe, zawieszamy spotkania wspólnot modlitewnych, formacyjne i innych grup do odwołania. Jednocześnie prosimy o modlitwę osobistą i rodzinną oraz odprawianie nabożeństw pasyjnych w domach.
Propozycja Drogi Krzyżowej na najbliższy piątek zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.

7. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu godz.  16.00 – 17.00 do odwołania.
Prosimy jednak korzystać z niej w wyjątkowych sytuacjach. Kontaktujmy się z kancelarią telefonicznie lub drogą mailową.

8. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom na kwiaty do grobu Pana Jezusa z ul. Turystycznej. Bóg zapłać za podjęcie trudu zbierania ofiar.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

Wybrane wytyczne z Komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

W czasie liturgii należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:
- przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
- znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
- cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
- rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą
.


 

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia