Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072738

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 05.04.2020 r.

Data dodania: 2020-04-04

1.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej przeżywany
w nadzwyczajnej sytuacji. W tym czasie zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa we Mszach Świętych i nabożeństwach transmitowanych przez media.

2. Dziękujemy za stosowanie się do zaleceń władz w poczuciu odpowiedzialności za siebie
i innych. Prosimy, aby we Mszach Świętych uczestniczyli ci, którzy zamówili intencje mszalne w liczbie nie więcej niż 5 osób.

3. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę jest możliwość spowiedzi
w Sali bł. Rafała w godz. 6.30 – 7.00 oraz 16.30 – 18.00.

Przypominamy, że do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej możemy przystąpić aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, czyli do końca maja.

4. Codziennie o godz. 15.00 - Siostry Sercanki i księża - odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o oddalenie epidemii. A was drodzy Parafianie prosimy o włączenie się w tę modlitwę w waszych domach ze świadomością, że Ojciec Święty Franciszek udzielił odpustu zupełnego na czas pandemii wszystkim wiernym, którzy modlą się o ustanie epidemii i życie wieczne dla ich ofiar.

5. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane o g. 18.00, natomiast liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o g. 21.00. Szczegółowy program uroczystości Triduum Paschalnego na stronie internetowej Parafii.

W tym nadzwyczajnym roku zagrożenia pandemią koronawirusem Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana bez udziału wiernych. Wszystkich Parafian zapraszamy do uczestniczenia w tych uroczystościach za pośrednictwem naszego parafialnego facebooka.

Link do facebooka jest na stronie internetowej naszej Parafii. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele: w Wielki Piątek w g. 8.00-16.00 oraz po zakończeniu Liturgii do g. 21.00 i w Wielką Sobotę w g. 8.00-17.00. Okazja do spowiedzi będzie w Wielką Sobotę w g. 9.00-15.00 w sali bł. Rafała.

5. Dziękujemy naszemu wareckiemu ZUK-owi za kwiaty na dziedzińcu przed kościołem.

6. Dziękujemy ofiarodawcom na kwiaty do grobu Pańskiego i wystroju kościoła z Kaliny, ul. Parkowej, os. Ostrówek, Koła Żywego Różańca św. Maksymiliana oraz ofiarodawcom indywidualnym. Szczególne podziękowania dla osób, które podjęły trud zbierania ofiar. Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiana w Wielką Sobotę o godz. 21.00.

 


Uroczystości Triduum Paschalnego(bez udziału wiernych)


* Wielki Czwartek
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (bez udziału wiernych) transmisja na Facebooku

* Wielki Piątek

8.00 – Jutrznia

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (bez udziału wiernych)transmisja na Facebooku

* Wielka Sobota

8.00 – Jutrznia

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

21.00 -Liturgia Wigilii Paschalnej ( bez udziału wiernych)transmisja na Facebooku


* W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościele. Prosimy, abyście w waszych domach pobłogosławili pokarmy podczas rodzinnego śniadania wielkanocnego. Obrzęd błogosławieństwa umieszczony jest na stronie internetowej Parafii.

* Wielkanoc

6.00 – Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego bez procesji rezurekcyjnej(bez udziału wiernych)

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 10.30 i 18.00 będą transmitowane przez parafialnego facebooka.
W tej wyjątkowej sytuacji przeżywajmy Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne zjednoczeni na osobistej i rodzinnej modlitwie o ustanie epidemii, uczestnicząc w liturgii poprzez media.

Was wszystkich, Drodzy Parafianie i naszą Ojczyznę na ten trudny czas zawierzamy Panu Bogu i opiece Matki Bożej.


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

Prowadzący: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy: Amen.

 

Prowadzący:Nasz Pan, Jezus Chrystus, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy żyli Bożym życiem i uczestniczyli w wielkiej radości, której źródłem jest Jego zwycięstwo. Dla podkreślenia wielkości tej niedzieli, która jest uroczystością nad uroczystościami, chcemy spożyć świąteczne śniadanie. Prośmy, aby sam Pan pobłogosławił nasze pokarmy, aby oddalił od nas widmo epidemii i napełnił nasze serca radością.

 

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, a w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu z apostołami, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność z nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu. Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało. Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy. Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, i spraw, abyśmy potrafili dzielić się z innymi wielkanocną radością, a kiedyś weszli na wieczną ucztę w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:Amen

 


Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia