Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4199288

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r.

Data dodania: 2020-04-12

1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Świąt Wielkanocnych.

Z powodu ograniczenia liczby uczestników Mszy Św. do max. 5 osób zachęcamy do uczestniczenia w Święta Wielkanocne we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła poprzez parafialnego Facebooka:

- w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00, 10.30 i 18.00

- w Poniedziałek Wielkanocny o g. 10.30 i 18.00

- w Oktawie Wielkanocy o g. 18.00

 

2. Dziękujemy za stosowanie się do zaleceń władz w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych. Prosimy, aby we Mszach Świętych uczestniczyli ci, którzy zamówili intencje mszalne w liczbie nie więcej niż 5 osób.

Jest to bolesne dla nas wszystkich, zwłaszcza na czas Świąt Wielkiej Nocy i Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, jednak konieczne, aby zahamować epidemię. Prosimy o wyrozumiałość i modlitwę.

 

3. W tym tygodniu o godz. 15.00 nasze Siostry Sercanki odmawiają Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o oddalenie epidemii. A was drodzy Parafianie prosimy o włączenie się w tę modlitwę w waszych domach. Pamiętajmy, że Ojciec Święty Franciszek udzielił odpustu zupełnego na czas pandemii wszystkim wiernym, którzy modlą się o ustanie epidemii i życie wieczne dla ich ofiar

 

4. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekoracji kościoła. Szczególne podziękowania dla osób, które w tym trudnym czasie podjęły się trudu zbierania ofiar.

 

5. Składamy podziękowania za ofiary na utrzymanie Parafii, które w ostatnim czasie zostały złożone w kościele oraz wpłynęły na konto Parafii. Bóg zapłać za Waszą troskę.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli”.

 

7. W tym roku przyszło nam przeżywać Triduum Paschalne bez udziału naszych wiernych Parafian. To bolesne doświadczenie dla Was Kochani Parafianie i dla nas Kapłanów i naszych Sióstr Sercanek. Doświadczenie, którego nikt nie przeżywał w naszym pokoleniu i oby nigdy więcej już nie doświadczył. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie ustawaliśmy w modlitwie o oddalenie epidemii, łaskę nawrócenia dla nas i życie wieczne dla ofiar.
Pragniemy podziękować Wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w tych dniach w Liturgii poprzez parafialnego Facebooka. Dziękuję Księżom Grzegorzowi, Piotrowi i Michałowi za sprawowanie sakramentu pokuty i przygotowanie Liturgii. Dziękuję naszemu Diakonowi Wojciechowi za gorliwą i niezawodną pomoc w przygotowaniu kościoła do sprawowania Liturgii oraz obsługę parafialnego Facebooka do transmisji Liturgii.
Szczególne podziękowania Naszym Siostrom Sercankom: siostrze Kamili, siostrze Respicji – zakrystiance, siostrze Bożymirze - za ogrom pracy włożony w przygotowanie kościoła do uroczystości, dekoracje kwiatowe, wystrój Prezbiterium i ołtarzy bocznych, przygotowanie do sprawowania Liturgii.

Gorące podziękowania naszej niezawodnej Wspólnocie modlitewnej „Arka” za projekt i wykonanie pięknego Grobu Pańskiego, nawiązującego do myśli Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Panu Markowi dziękujemy za posługę kantora i organisty. Dziękujemy naszym psalmistom.

Szczególne podziękowania składamy asyście liturgicznej - ministrantom, lektorom i szafarzom za ich posługę i pomoc w przygotowaniu Liturgii. TV Warka dziękujemy za transmisje Liturgii Triduum Paschalnego.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tych uroczystości.

 

8. Naszym Drogim Parafianom i Gościom

w radosnym dniu Zmartwychwstania Chrystusa,

w dniu triumfu miłości, dobra i prawdy,

składamy płynące z serc życzenia:

pokoju, zdrowia i duchowych mocy od Zmartwychwstałego;

Ciepłych i radosnych przeżyć przy wielkanocnym stole.

Składamy gorące podziękowanie za modlitwy,

wsparcie i za wszelkie dobro świadczone na rzecz naszej wspólnoty Parafialnej.

Chrystus Zmartwychwstał ! ALLELUJA !

 


 

 


 


 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia