Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 2758485

XI Niedziela Zwykła-14.06.2020 r.

Data dodania: 2020-06-14

1. W ubiegły czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, oddawaliśmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz liczny udział w Liturgii. 

Dziękujemy za oprawę Uroczystości asyście liturgicznej – szafarzom, lektorom i ministrantom, panu Markowi naszemu organiście wraz ze scholą, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom sypiącym kwiaty.
Dziękujemy naszym Siostrom Sercankom, gorące podziękowania siostrze Respicji za przygotowanie ołtarza na placu i pomoc w wystroju ołtarzy procesyjnych. 

Szczególne podziękowania naszym Parafianom z Kaliny, ze Starej Warki, Wspólnocie modlitewnej Arka oraz Wspólnocie Neokatechumenalnej za przygotowanie pięknych ołtarzy. Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi Warki, Prezesowi Zarządu ZUK i Dyrektorowi CESiR -u za przygotowanie podestu i krzeseł oraz wykoszenie placu.

 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości.

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Od jutra do czwartku w dawnej Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 Msze Święte z procesją eucharystyczną.

 

3. W najbliższy czwartek na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała na Mszy Świętej z nieszporami o godz. 18.00 tradycyjne błogosławieństwo wianków, natomiast od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry Sercanki i Sercańską Rodzinę Świeckich.

 

4. W najbliższy piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne Sióstr Sercanek. Uroczysta Msza Święta w intencji naszych Sióstr i Sercańskiej Rodziny Świeckich o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa:
* w niedziele i uroczystości o godz. 17.30
* w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00

 

6. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą w sali bł. Rafała, w niedziele oraz w razie potrzeby również w kościele w kaplicy Miłosierdzia.

 

7. Codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec oraz adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 - 18.00 zakończymy w najbliższy piątek w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

8.W następną niedzielę o godz. 12.00 Msza Święta dla rodziców i dzieci przystępujących do I-szej Komunii Świętej w dniu 27 czerwca. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci.

 

9. Zachęcamy do powrotu do kościoła i uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i w dni powszednie. Dziękujemy za stosowanie się do rygorów sanitarnych, zachowywanie bezpiecznych odstępów między sobą oraz zakrywanie nosa i ust w kościele.

10.Prowadzone są prace przy wymianie dachu na budynku wikariatki.
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą Parafię.

 

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
E-informacje
Polecamy
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia