Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073048

XI Niedziela Zwykła-14.06.2020 r.

Data dodania: 2020-06-14

1. W ubiegły czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, oddawaliśmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz liczny udział w Liturgii. 

Dziękujemy za oprawę Uroczystości asyście liturgicznej – szafarzom, lektorom i ministrantom, panu Markowi naszemu organiście wraz ze scholą, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom sypiącym kwiaty.
Dziękujemy naszym Siostrom Sercankom, gorące podziękowania siostrze Respicji za przygotowanie ołtarza na placu i pomoc w wystroju ołtarzy procesyjnych. 

Szczególne podziękowania naszym Parafianom z Kaliny, ze Starej Warki, Wspólnocie modlitewnej Arka oraz Wspólnocie Neokatechumenalnej za przygotowanie pięknych ołtarzy. Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi Warki, Prezesowi Zarządu ZUK i Dyrektorowi CESiR -u za przygotowanie podestu i krzeseł oraz wykoszenie placu.

 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości.

 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Od jutra do czwartku w dawnej Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00 Msze Święte z procesją eucharystyczną.

 

3. W najbliższy czwartek na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała na Mszy Świętej z nieszporami o godz. 18.00 tradycyjne błogosławieństwo wianków, natomiast od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry Sercanki i Sercańską Rodzinę Świeckich.

 

4. W najbliższy piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne Sióstr Sercanek. Uroczysta Msza Święta w intencji naszych Sióstr i Sercańskiej Rodziny Świeckich o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa:
* w niedziele i uroczystości o godz. 17.30
* w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00

 

6. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą w sali bł. Rafała, w niedziele oraz w razie potrzeby również w kościele w kaplicy Miłosierdzia.

 

7. Codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec oraz adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 15.00 - 18.00 zakończymy w najbliższy piątek w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

8.W następną niedzielę o godz. 12.00 Msza Święta dla rodziców i dzieci przystępujących do I-szej Komunii Świętej w dniu 27 czerwca. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci.

 

9. Zachęcamy do powrotu do kościoła i uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i w dni powszednie. Dziękujemy za stosowanie się do rygorów sanitarnych, zachowywanie bezpiecznych odstępów między sobą oraz zakrywanie nosa i ust w kościele.

10.Prowadzone są prace przy wymianie dachu na budynku wikariatki.
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą Parafię.

 

11.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia