Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073022

I Niedziela Adwentu-29.11.2020 r.

Data dodania: 2020-11-29

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowanie do Bożego Narodzenia. W dni powszednie zapraszamy na Roraty odprawiane w środy i soboty o godz. 6.00 rano, a w pozostałe dni o godz. 7.00. O godz. 6.30 (oprócz środy i soboty) będziemy śpiewać Godzinki.

2. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu
w godz. 17.00 -18.00. Będziemy modlić się w intencjach Kościoła, Ojczyzny oraz o wygaśnięcie epidemii.

3. W najbliższy czwartek – pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 18.00 Msza Święta w intencji księży, Sióstr Sercanek oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.

5. W najbliższą - pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej.

6. Za dwa tygodnie w III Niedzielę Adwentu 13 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy plan Rekolekcji zostanie podany za tydzień.

7. W tym roku z powodu epidemii Pan Marek, nasz organista nie roznosi opłatków po domach. W poświęcone opłatki wigilijne można się zaopatrywać w niedziele bezpośrednio u Pana Marka w krużgankach przy schodach prowadzących na chór, w dni powszednie również w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są jedną z form wynagrodzenia za posługę, jaką pan Marek pełni w naszej Parafii.

8. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej nasza parafialna Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc Parafianom w potrzebie. Od następnej niedzieli będą również dostępne świece na stół wigilijny.

9. Zostały ukończone prace przy instalacji odgromowej na kościele.  

10. W związku z epidemią dziękujemy za stosowanie się do rygorów sanitarnych - zasłanianie ust i nosa w kościele, dezynfekcję rąk oraz zachowywanie limitu obecności i bezpiecznego dystansu.

11. Ofiary składane na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12. Misja Św. Teresy w okresie Adwentu zaprasza do modlitwy za naszych kapłanów. Dziś po każdej Mszy Świętej można wylosować imię księdza z naszej Parafii i polecać go w modlitwie do Matki Bożej Kapłanów. Obrazki naszej Matki Bożej Szkaplerznej z tekstem modlitwy oraz kartki z imionami księży są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest kalendarz na 2021 r.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia