Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4073142

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04.04.2021 r.

Data dodania: 2021-04-04

1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00 z Procesją Rezurekcyjną, o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na KUL.

3. Następna niedziela - 11 kwietnia - to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

4. W następną sobotę 10 kwietnia o godz. 8.00 Msza św. Wspólnot Żywego Różańca.

5. W niedzielę 11 kwietnia o godz. 19.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński w sali bł. Rafała.

6. W czwartki po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie błogosławieństwem eucharystycznym o godz. 20.00.

7. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i dekoracji kościoła. Szczególne podziękowania dla osób, które w tym trudnym czasie podjęły się zbierania ofiar.

8. Prosimy uprzejmie o przestrzeganie norm sanitarnych, w tym limitu osób przebywających w kościele ( 1 os. na 20 m2 ) i zachowywanie bezpiecznego dystansu min. 1,5 m. Dziękujemy za zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk. W obecnym czasie zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Na prośbę Policji przekazujemy ostrzeżenie przed oszustami, którzy mogą próbować wyłudzić nasze dane lub pieniądze, powołując się na powszechny spis ludności. Prosimy zachować ostrożność.

11. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu i celebracji Liturgii Triduum Paschalnego. Naszym księżom za posługę sakramentu pokuty, sprawowanie Eucharystii i przygotowanie Liturgii. Dziękujemy naszym siostrom Sercankom za ogrom pracy włożony w przygotowania do Uroczystości. Dziękujemy siostrze Bożymirze za przepiękne kompozycje kwiatowe w Grobie Pańskim i kościele. Szczególne podziękowania siostrze Respicji za przygotowanie naszej świątyni na te wyjątkowe dni, za jej codzienną troskę o piękno kościoła, wykonanie Ciemnicy i pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego. Panu Markowi, psalmistom, kantorom i scholi za piękną oprawę muzyczną Uroczystości, kantorom za śpiew Męki Pańskiej. Asyście liturgicznej – naszym szafarzom, lektorom i ministrantom za ich niezawodną posługę i piękną oprawę Liturgii. Wspólnocie modlitewnej ”Arka” dziękujemy za projekt i wykonanie pięknego Grobu Pańskiego. Pani Andżelice z Misji św. Teresy za pomoc w przywiezieniu kwiatów do dekoracji kościoła. Piekarni „Kazana” za ofiarowanie chlebów na Wielki Czwartek. Dziękujemy Rycerzom Jana Pawła II, asyście procesyjnej i wszystkim, którzy-poświęcając swój czas i wysiłek- włączyli się w przygotowania do tych wyjątkowych Uroczystości.

12. Naszym drogim Parafianom i Gościom w radosnym dniu Zmartwychwstania Chrystusa, składamy serdeczne życzenia pokoju, zdrowia i duchowych mocy od Zmartwychwstałego, triumfu miłości i dobra. Składamy gorące podziękowania za modlitwy, wsparcie i wszelkie dobro świadczone w naszej wspólnoty parafialnej. Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia