Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 5043330

IV Niedziela Wielkanocna-25.04.2021 r.

Data dodania: 2021-04-25

1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. Począwszy od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
Prosimy o udekorowanie kapliczek i przydrożnych krzyży.

3. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

4. W czwartki po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie błogosławieństwem eucharystycznym o godz. 20.00.

5. W każdą środę o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września br. w Warszawie. Módlmy się o owoce oczekiwanej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

7. W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17.15. Po Mszy Świętej modlitwa uwielbienia do godz. 20.30.

8. W sobotę 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Ze względu na trwający Rok Świętego Józefa tego dnia można uzyskać odpust zupełny.

Jest to również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy Wspólnoty Różańcowe i czcicieli Matki Bożej.

9. W czwartek 29 kwietnia w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego
w Dachau, gdzie w latach 1940-1945 Niemcy więzili 1780 polskich księży, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Zniszczenie polskich organizacji kościelnych i polskiego życia religijnego było dla Niemców jednym z warunków realizacji programu wyniszczenia narodu polskiego. Obóz w Dachau był pierwszym obozem koncentracyjnym założonym na rozkaz Himmlera na podstawie rozporządzenie „o ochronie narodu i państwa niemieckiego” z 28 lutego 1933 r. Pierwsze duże transporty księży polskich do Dachau odbyły się w kwietniu i maju 1940 r. Trwały do końca roku. W grudniu 1940 r. zwieziono do Dachau księży z innych obozów koncentracyjnych. Wszystko to, co działo się w obozie, było podporządkowane zasadzie: człowiek jest numerem bez wartości. Tu odebrano mu wszystko – nazwisko, ubranie, przedmioty osobiste i prawo do ludzkiego traktowania. Kapłanom polskim nie wolno było odprawiać Mszy św., odmawiać brewiarza, modlić się i mieć przy sobie jakiegokolwiek przedmiotu kultu religijnego. Zakazano im nawet niesienia pomocy duchowej umierającym więźniom. Mimo tych zakazów kapłani zorganizowali ukryte życie religijne. Za pośrednictwem komand wyjazdowych, pracujących w Monachium, postarali się o komunikanty i w więziennych pasiakach potajemnie odprawiali Msze św. Księża-więźniowie otrzymując głodowe racje żywności obarczeni byli ciężką pracą, karani torturami i poddawani eksperymentom pseudomedycznym. Biskup Kazimierz Majdański, numer obozowy 22829, więzień, który przeżył Dachau, 29 kwietnia 1991 r., w 46. rocznicę wyzwolenia obozu, zwrócił się do zebranych księży z gorącym apelem, ażeby spisywali wspomnienia obozowe o sobie i o kolegach, ponieważ – jak zaznaczył – „przez długie lata prawda o martyrologii duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej była umyślnie przemilczana na podobieństwo prawdy o ofiarach Katynia.”

10. W następną niedzielę 2 maja Siostry Sercanki i Sercańska Wspólnota Świeckich zwrócą się z prośbą o pomoc na leczenie poparzonych dzieci siostrzenicy naszej Siostry Kamili oraz odbudowę ich domu zniszczonego w wyniku wybuchu gazu. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

11. Dziękujemy bardzo za przestrzeganie norm sanitarnych, zachowywanie bezpiecznego dystansu min. 1,5 m, zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Mamy najnowszy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia