Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4321135

10 Niedziela Zwykła-06.06.2021 r.

Data dodania: 2021-06-06

1. W ubiegły czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, oddawaliśmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Dziękujemy za świadectwo wiary i udział w Liturgii.

Dziękujemy za oprawę Uroczystości asyście liturgicznej – szafarzom, lektorom i ministrantom, panu Markowi naszemu organiście oraz scholi, orkiestrze Moderato, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom sypiącym kwiaty.
Dziękujemy naszym Siostrom Sercankom, gorące podziękowania siostrze Respicji za ogromną pracę w przygotowaniu ołtarza na placu do liturgii i pomoc w wystroju ołtarzy procesyjnych. Szczególne podziękowania naszym Parafianom z Kaliny, ze Starej Warki, Wspólnocie modlitewnej Arka oraz Wspólnocie Neokatechumenalnej za przygotowanie pięknych ołtarzy. Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi Warki, Prezesowi Zarządu ZUK i Dyrektorowi CESiR -u za przygotowanie podestu, krzeseł, wykoszenie placu i kwiaty przed kościołem. Dziękujemy tym Parafianom, którzy zadbali o piękno zieleni i kwiatów przy kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości.

2. Dziś świętujemy jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks. Grzegorza. Zapraszamy wspólnoty modlitewne oraz Parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji ks. Grzegorza. Po Mszy Świętej ks. Grzegorz zaprasza na agapę na placu za kościołem. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwie naszych Parafian.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem.

4. Od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej o godz. 18.00 procesje eucharystyczne, na które zapraszamy asystę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiaty. W najbliższy czwartek 10 czerwca, na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków na Mszy Świętej z Nieszporami o godz. 18.00. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego przypada 100 rocznica poświęcenia Polski Sercu Jezusowemu. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 odnowimy akt poświęcenia naszej Ojczyzny, Parafii, rodzin i nas samych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Zachęcamy do zawierzenia osobistego oraz rodzin Sercu Jezusowemu. Przy wejściu do kościoła będą dostępne akty poświęcenia.
W tym dniu obchodzimy święto patronalne naszych Sióstr Sercanek. Msza Święta w intencji Zgromadzenia Sióstr o g. 18.00. Pamiętajmy o Nich w naszych wdzięcznych modlitwach.

6. W następną niedzielę 13 czerwca na Mszy Świętej o godz. 10.30 Dzieci Rodziny Sercańskiej otrzymają Krzyże Sercańskie i oddadzą się pod opiekę Najświętszego Serca Jezusowego.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
* w niedziele i uroczystości o godz. 17.30
* w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. Zostały zakończone prace konserwatorskie przy obrazie „Stygmaty Św. Franciszka”. Pozostały jeszcze do wykonania poprawki malarskie przy samym ołtarzu bocznym. Prace renowacyjne zostały sfinansowane w większości przez dwie rodziny z naszej Parafii, którym składamy serdeczne podziękowania.

8. Dziś przypada Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia