Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072717

II Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2022 r.

Data dodania: 2022-03-14

1. Zapraszamy na nabożeństwa z rozważaniem męki i śmierci Chrystusa
z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
Droga Krzyżowa w każdy piątek:
* o godz. 16.30 – dla dzieci
* ok. godz. 18.30 ( bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej) – dla dorosłych
i młodzieży
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2.W ubiegłą niedzielę odbyła się Droga Krzyżowa na Kalinie. Dziękujemy Parafianom z Kaliny za przygotowanie tego nabożeństwa. Kolejne Drogi Krzyżowe w rejonach Parafii w niedziele o godz. 15.00:
* Dziś – Stara Warka
* 20 marca – Ostrówek i Centrum
* 27 marca – os. Ks. Mazowieckich i Winiary.

3. Za dwa tygodnie w niedzielę 27 marca rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Liturgia Pokutna i dzień spowiedzi we wtorek 29 marca. Szczegółowy plan Rekolekcji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii.

4. W następną niedzielę 20 marca o godz. 12.00 Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i dzieci.

5. W sobotę 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

6. Trwajmy na modlitwie o przywrócenie pokoju na Ukrainie. Na każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać suplikacje w tej intencji, a od poniedziałku do piątku Różaniec o g. 17.20. W czwartki po Mszy Świętej wieczornej możemy czuwać modlitewnie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 19.30.

7. Do naszego kraju napływają uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy,
w większości kobiety z dziećmi. Prosimy o zbiórkę pomocy rzeczowej, która pozwoli im przetrwać ten trudny czas. Można ją dostarczać do magazynu pomocowego, który działa w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1
w Warce. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00 – 16.00. Lista najbardziej potrzebnych rzeczy dostępna w miejscu zbiórki. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.
Zwracamy się również do Was – Parafian - z prośbą o udostępnienie w miarę możliwości noclegów dla uchodźców. Gotowość do ich przyjęcia można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W Parafiach trwają rozmowy o Kościele w ramach konsultacji synodalnych. Na stoliku z prasą znajdują się anonimowe ankiety, które pozwolą wypowiedzieć się na temat różnych obszarów funkcjonowania naszej Parafii. Wypełnione ankiety prosimy składać w kościele na stoliku z prasą.

9. Dziśobchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

10. W piątek 1 kwietnia Mszą Świętą o godz. 19.15 w naszym kościele rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy na stronie www.edk.org.pl (rejon Warka).

11. Dziękujemy Wspólnocie Różańcowej Św. Anny za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Trwają prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym z obrazem Św. Józefa. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na ten cel w ubiegłą niedzielę oraz ofiary indywidualne.

13. Dziś i w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na paczki żywnościowe dla potrzebujących Parafian, przeprowadzona przez parafialną Caritas.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia