Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072560

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17.04.2022 r.

Data dodania: 2022-04-19

1. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Oktawę Świąt Wielkanocnych. O godz. 18.00 Msza Św. z Nieszporami kończąca Święte Triduum Paschalne.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte w porządku niedzielnym. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na KUL. W Oktawie Wielkanocy o godz. 18.00 Msze Św. z Nieszporami.

3. Przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu Nowenna z Koronką do Bożego Miłosierdzia:
* dziś i jutro o godz. 17.30
* od wtorku do soboty po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. Następna niedziela 24 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

5. W następną niedzielę o godz. 12.00 Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast o godz. 19.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w sali bł. Rafała.

6. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego wystroju kościoła. Dziękujemy Parafianom ze Starej Warki, Kaliny, os. Ostrówek, Winiar, ul. Turystycznej, Parkowej, Wspólnocie Różańcowej Św. Anny i Św. Maksymiliana, Wspólnocie Arka oraz ofiarodawcom indywidualnym. Szczególne podziękowania dla osób, które podjęły trud zbierania ofiar.

7. Trwamy na modlitwie o pokój na Ukrainie. W tym tygodniu od wtorku do piątku o godz. 17.20 odmawiamy Różaniec w tej intencji. We czwartki po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8. Kontynuowane są prace przy renowacji ołtarza bocznego z obrazem Św. Józefa.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Liturgii Świętego Triduum Paschalnego, naszym Księżom za przygotowanie asysty do sprawowania Liturgii, dziękujemy naszym Siostrom Sercankom. S. Bożymirze za piękne dekoracje kwiatowe Grobu Pańskiego i naszego kościoła. Szczególne podziękowania S. Respicji za przygotowanie naszej świątyni na ten wyjątkowy czas, za jej codzienna troskę o piękno kościoła, szat i paramentów liturgicznych, wykonanie Ciemnicy i pomoc w dekoracji świątyni. Panu Markowi, psalmistom, chórowi i scholi za oprawę muzyczną, kantorom za śpiew Męki Pańskiej. Asyście liturgicznej – naszym szafarzom, lektorom i ministrantom – za ich posługę i piękną oprawę Liturgii. Pani Andżelice z Misji Św. Teresie za przywiezienie kwiatów. Wspólnocie modlitewnej Arka dziękujemy za wykonanie Grobu Pańskiego, wspólnocie Neokatechumenalnej za girlandę kwiatową. Piekarni Kazana za ofiarowanie chlebów na Wielki Czwartek. Dziękujemy Rycerzom Jana Pawła II, asyście procesyjnej, harcerzom i zuchom oraz wszystkim, którzy nie szczędząc czasu i sił włączyli się w przygotowania do tych wyjątkowych uroczystości.

11. Naszym drogim Parafinom i Gościom w radosnym dniu Zmartwychwstania Chrystusa składamy serdeczne życzenia pokoju, zdrowia, duchowych mocy od Zmartwychwstałego, triumfu miłości i dobra. Składamy gorące podziękowania za modlitwy i wszelkie dobro świadczone w naszej wspólnocie parafialnej.
Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia