Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4069378

XII Niedziela zwykła - 19.06.2022 r.

Data dodania: 2022-06-20

1. W ubiegły czwartek w Uroczystość Bożego Ciała oddawaliśmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystej Mszy Świętej i Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Dziękujemy za świadectwo wiary i bardzo liczny udział w Liturgii Parafian z obu naszych wareckich Parafii. Dziękujemy za oprawę uroczystości asyście liturgicznej – szafarzom, lektorom i ministrantom, organistom z obu Parafii, scholi młodzieżowej z naszej Parafii, orkiestrze „Moderato”, naszym Strażakom, zwłaszcza za zadbanie o nagłośnienie procesji, Rycerzom Jana Pawła II, asyście przy Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy naszym Siostrom Sercankom, dziewczynkom sypiącym kwiaty w czasie procesji, dzieciom komunijnym i rocznicowym, osobom niosącym obrazy, figury i chorągwie, Policji za zabezpieczenie trasy, osobom, które udekorowały okna i domy na trasie procesji. Szczególne podziękowania dla naszych Parafian z Kaliny (trzeci ołtarz) i Starej Warki (czwarty ołtarz) za przygotowanie pięknych ołtarzy procesyjnych. Dziękujemy za podjęty trud i Wasze zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.

2. W następną niedzielę 26 czerwca w naszym kościele o godz. 12.00 Msza Święta Prymicyjna, którą odprawi ks. Adam Rzeczkowski. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Adam udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.30 promocja dla kandydatów na ministrantów i włączenie ich do asysty liturgicznej. Zapraszamy chłopców, szczególnie komunijnych i rocznicowych do grona ministrantów, natomiast rodziców prosimy o zachęcenie dzieci do posługi przy ołtarzu.

4. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 Procesja Eucharystyczna.

5. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 Msze Święte i Procesje Eucharystyczne, na które zapraszamy asystę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiaty.
W najbliższy czwartek 23 czerwca błogosławieństwo wianków na uroczystej Mszy Świętej z Nieszporami o godz. 18.00,zakończonej Procesją Eucharystyczną. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

6. W najbliższy piątek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji naszych Sióstr i Sercańskiej Rodziny Świeckich. Pamiętajmy o Siostrach w naszych wdzięcznych modlitwach. W tym dniu podejmiemy akt poświęcenia nas i Naszej Parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

7. W piątek 24 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia
i adoracja Najświętszego Sakramentu, animowane przez ks. Mateusza
i wspólnotę ARKA.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
* w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00
* w niedziele o godz. 17.30.

9. W najbliższy piątek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do udziału w tej Mszy Świętej dziękczynnej.

10. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza chętne osoby do opieki nad dziećmi od 2 do 12 lat podczas rekolekcji wakacyjnych rodzin. Rekolekcje planowane są w dniach 5-21 sierpnia w Bieszczadach. Organizatorzy pokrywają koszt pobytu osób opiekujących się dziećmi. Więcej informacji i telefon do organizatorów w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia