Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4199371

XXXI Niedziela zwykła - 05.11.2023 r.

Data dodania: 2023-11-05

1. Do środy 8 listopada obchodzimy Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym czasie możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych każdego dnia Oktawy, przyjmując Komunię Świętą w stanie łaski uświęcającej
i nawiedzając cmentarz.
Msze Święte za zmarłych polecanych w Oktawie /tj. do środy 8 listopada/ są odprawiane o godz. 18.00.
Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 12.00, a w każdy drugi piątek miesiąca odprawiamy w ich intencji Mszę Świętą o godz. 18.00. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych.
Do środy są udostępnione krypty pod kościołem.

2. W sobotę 11 listopada w Święto Niepodległości Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

3. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową w powstającej Róży Różańcowej za dusze w czyśćcu cierpiące. Osoby, które chcą się podjąć odmawiania jednej Dziesiątki Różańca dziennie w tej intencji, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych celebrowaliśmy na naszym cmentarzu Mszę Świętą za naszych bliskich zmarłych. Składamy serdeczne podziękowania Księżom, Siostrom Sercankom, Siostrze Respicji naszej zakrystiance, ks. Adamowi, służbie liturgicznej ołtarza, szafarzom, lektorom, ministrantom, panu Markowi naszemu organiście, wszystkim osobom (w tym p. Jadwidze, Januszowi, Szymonowi), które włączyły się w przygotowania do sprawowania Liturgii i dekoracji ołtarza. Gorące podziękowania Władzom Miasta za przygotowania do tej uroczystości i naszemu wareckiemu ZUK-owi za utrzymywanie porządku, usuwanie śmiecicmentarnych i obsadzenie kwiatami muru cmentarza. Podziękowanie dla naszej Straży Pożarnej i Policji za kierowanie ruchem i utrzymywanie porządku wokół cmentarza. Wszystkim uczestnikom Liturgii dziękujemy za wspólną modlitwę.

5. Społeczny Komitet im. Ks. Marcelego Ciemniewskiego dziękuje wszystkim, którzy wsparli kwestę na renowację zabytkowych nagrobków na wareckim starym cmentarzu. Uzbierano kwotę 18.269,- zł. i 10 funtów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6. Bardzo dziękujemy za troskę o groby na naszym cmentarzu i jednocześnie prosimy o porządkowanie spraw cmentarnych.

7. Trwa przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla kandydatów z klas 8.

8. W następną niedzielę 12 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem „Bliski Wschód – to jest nasz dom”. Ofiary składane w tym dniu po każdej Mszy Świętej do puszek będą przeznaczone na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
Biskup Aleppo w Syrii zwrócił się do katolików w Polsce: „My Was nie prosimy, my Was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią. Potrzebujemy pomocy tutaj, u nas, na miejscu. Dla naszych dzieci i następnych pokoleń”.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia