Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 5030638

5 Niedziela Wielkiego Postu-17.03.2024

Data dodania: 2024-03-17

1. Od dzisiejszej niedzieli w liturgii Wielkiego Postu wchodzimy w tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa, która wprowadza nas w przeżywanie Triduum Paschalnego.

 2. W piątek 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Warki dla obu Wareckich Parafii. Wyruszymy z kościoła św. Mikołaja około godz. 17.30, przejdziemy ul. Farną, przez Rynek, ul. Senatorską i ul. Franciszkańską do naszego kościoła.

Prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie Drogi Krzyżowej.
W tym dniu o godz. 16.30 w naszym kościele ostatnia Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast Msza Święta wieczorna będzie po zakończeniu ogólnowareckiej Drogi Krzyżowej tj. około godz. 18.30.
W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. Za tydzień 24 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze Święte w tym dniu rozpoczniemy obrzędem błogosławieństwa palm na dziedzińcu przed kościołem. Tradycyjnie palmy będą rozprowadzać harcerze.

4. Z inicjatywy Episkopatu Polski została podjęta modlitewna Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna będzie odmawiana do 24 marca w łączności z Sanktuarium na Jasnej Górze po Apelu Jasnogórskim. Na prośbę Księży Biskupów będziemy modlić się Nowenną również w naszym kościele po każdej Mszy Świętej. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

5. Dziś o godz. 12.00 Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci.

6. We wtorek 19 marca w Uroczystość Św. Józefa Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

7. W ubiegłą niedzielę odbyła się Droga Krzyżowa dla Ostrówka. Dziękujemy Parafianom z Ostrówka i z pozostałych rejonów naszej Parafii za przygotowanie tegorocznych nabożeństw Drogi Krzyżowej.

8. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień.

9. W czwartki – a w okresie Wielkiego Postu dodatkowo w środy – po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

10. W najbliższy piątek 22 marca odbędą się wizyty u chorych przygotowujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Po Niedzieli Palmowej będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne – najważniejszą uroczystość liturgiczną w ciągu roku:
* Wielki Czwartek o godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
* Wielki Piątek o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża
* Wielka Sobota o godz. 21.00 – Wigilia Paschalna z nocną Procesją Rezurekcyjną
* Wielka Niedziela o godz. 6.00 – Msza Święta z Procesją Rezurekcyjną.
Szczegółowy program Triduum Paschalnego na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii.

12. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego wystroju naszego kościoła Parafianom z ul. Parkowej i ul. Pułaskiego 14 tzw. Malborku. Szczególne podziękowania osobom, które podjęły trud zbierania ofiar.
Dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się dodatkowo zbiórka do puszek na ten cel. Msza Święta w intencji ofiarodawców na kwiaty w Wielką Sobotę o godz. 21.00.

13. W sobotę 23 marca planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium w Kałkowie na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd organizuje p. Anna Ambroży t. 603-802-277. Zapisy w zakrystii oraz u p. Anny.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia