Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4155890

II Niedziela zwykła - 20.01.2013r.

Data dodania: 2013-01-20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela zwykła
20.01.2013r.

1.W tym tygodniu obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czego Bóg od nas oczekuje?”. Przeżywając ten czas, chcemy Boga prosić o zjednoczenie wszystkich, którzy do Niego się przyznają.

 

2. W najbliższy wtorek 22 stycznia, obchodzimy 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Największego Powstania w historii Europy. Największego zrywu Narodów Rzeczpospolitej : Polaków, Litwinów i Ukraińców w celu odzyskania zagrabionej wolności przez Imperium Rosyjskie. Senat Polski podjął inicjatywę aby rok 2013 był rokiem Powstania Styczniowego. Z nieznanych przyczyn do ogłoszenia takiego aktu nie doszło ( czyżby obawa przed Imperium Rosyjskim). Będą w Polsce organizowane obchody z okazji tej rocznicy przez różne instytucje państwowe, samorządowe i obywatelskie. Także w Warce będą obchody związane z rocznicą roku 1863. Obchody te organizowane przez Samorząd Miasta i Gminy będą trwały prawie rok. W prawie rocznych planach uroczystości nie znajdujemy jednak czasu i miejsca na uhonorowanie Kościoła i Klasztoru pofranciszkańskiego, a przecież za udział w Powstaniu Styczniowym wypędzono Franciszkanówz Warki i pozbawiono własności klasztoru kasując cały majątek. Patriotyczny Lud Warecki wtedy na znak żałoby, pomalował w Tej Świątyni ołtarze i ambonę na czarno. Pomijanie miejsc konkretnie związanych konkretnie związanych z Powstaniem Narodowym roku 1863 było praktykowane w PRL-u (by nie drażnić Wielkiego Brata). Potrzebujemy dziś świadomości Narodowej i patriotycznej Powstańców, których hasłem było „ BOŻE, ZBAW POLSKĘ”. Sza Święta w intencji Powstańców i naszej Ojczyzny dziś o godz. 12.00.

 

3.Pragniemy dziś ogłosić naszym Parafianom, że odpowiadając na akt Benedykta XVI ustanawiający rok 2013 – Rokiem Wiary, zorganizowane będą w naszej Parafii specjalne misje święte ( ostatnie misje odbyły się w marcu 2003 roku ). Misje będą trwały od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Będą miały różne etapy, propozycje dzięki którym będziemy mogli pogłębić wiarę. Ten czas jest szansą dla każdego: tych , którzy bywają w Kościele każdego dnia, tych, którzy chodzą do Kościoła w Niedzielę, tych, którzy w Kościele są tylko w święta, ale także dla tych, którzy do Kościoła nie chodzą i są od Niego oddaleni. Wszystkich będziemy polecali Panu Bogu. Misje rozpoczniemy w Środę Popielcową ogólno parafialnym aktem pokuty posypania głowy popiołem. Tydzień misyjny poprowadzi Ojciec Janusz – franciszkanin, pustelnik wraz z innym Ojcem tego zgromadzenia. Ciekawe jest to, że po 150 latach wracają do naszego Kościoła franciszkanie. Już dziś postanówmy uczestniczyć w świętych misjach. Hasło naszych misji: „ Radość Wiary”. Znakiem błogosławieństwa misji jest fakt, że w tym samym czasie swoje rekolekcje będzie przeżywał Papież Benedykt XVI. Dokładny program podamy później.

 

4. Z powodu kolędy, Msze Święte wieczorne od poniedziałku do piątku o godz. 18.15, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie rano po Mszy Świętej do godz. 8.00.

 

5. Przepraszamy za nieporozumienie w kwestii koncertu kolęd Wareckiej orkiestry MODERATO i zapraszamy na koncert za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00.

 

6. W tym tygodniu młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkania w małych grupach.

 

7. Dziś spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 17.00.

 

8. Taca zbierana w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na opłaty za ogrzewanie Kościoła.

 

9. Dziękujemy naszym parafianom z Ostrówka za spotkanie w czasie odwiedzin kolędowych. Za otwartość, szczerość i poczucie więzi. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na rynny i pomalowanie dachu. Koszt inwestycji to: 40 tys. materiał, 10 tys. rusztowania, 40 tys. zapłata za pracę. Razem 90 tys.

 

Odwiedziny duszpasterskie od poniedziałku do piątku od godz. 15.30, a w soboty od godz. 10.00.

 

plan kolędy na najbliższy tydzień:

21 stycznia poniedziałek Wysockiego domki, Wysockiego 29A, B, C

22 stycznia wtorekDługa, Wysockiego 21 A, B, C

23 stycznia środa Polna domki, Polna bloki 4, 6, 8, 10, 12, 14, Dom Nauczyciela

24 stycznia czwartek Polna bloki 11, 13, 15,

25 stycznia piątek Osiedle Książąt Mazowieckich 1, 3

26 stycznia sobota(od 10.00) Osiedle Książąt Mazowieckich 2, 7

28 stycznia poniedziałek Osiedle Książąt Mazowieckich 5, Armii Krajowej 4

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia