Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072778

V Niedziela zwykła - 10.02.2013r.

Data dodania: 2013-02-09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela zwykła
10.02.2013r.

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii. Dziękujemy za wszystkie serdeczne spotkania, rodzinne, przyjazne rozmowy, w których doświadczyliśmy waszego zaufania wobec księży, radości i dumy z życia parafialnego. To ważne, że wszyscy utożsamiamy się z Parafią. Parafia to nasza wspólna rodzina. Księża ze swojej strony starali się i będą się starać wiernie wypełniać swoja służbę. Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary.

Dokładniejsze informacje o inwestycjach i ofiarach podamy w późniejszym czasie.

 

2. W związku z zakończeniem odwiedzin duszpasterskich Od Poniedziałku Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00 a kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.00 a także w środy i piątki od 9.00 do 10.00.

 

3. Dzisiaj:

- Zapraszamy na Msze Świętą o godz.12.00 dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

- O godz. 17.30 Nieszpory.

 

4. Poniedziałek 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy 21 Światowy Dzień Chorego. W naszej Parafii dzień chorych odbędzie się w ramach Misji Świętych.

 

5.Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „ OJCIEC ŚWIADEK WIARY I TRZEŹWOŚCI”. Polecamy Bogu wszystkie osoby uzależnione od alkoholu i ich rodziny prosząc o łaskę uzdrowienia. Ratujmy przed tą straszną chorobą dzieci i młodzież. Wszystkie osoby mające problem z alkoholem, a także ich rodziny. W naszej Parafii istnieje wspólnota anonimowych alkoholików, która jest ogromnym wsparciem dla chorych na tę straszną chorobę. Spotkania są poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy mają problem z alkoholem, ale także ich najbliższych: żony, mężów, ojców, matki, dzieci.

 

6.W najbliższym tygodniu młodzież przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona na Msze Świętą w Środę Popielcową na godz. 19.30. Nie ma spotkań w małych grupach.

 

7. W przyszłą Niedziele 17 lutego taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

 

8.W najbliższą środę 13 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Czterdziestodniowy okres przygotowania do Świąt Paschalnych, Świąt Śmierci, Pogrzebania i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest to szczególny czas nawrócenia się, pokuty, przepraszania za grzechy, podejmowania różnych umartwień w celu zmiany sposobu myślenia i życia. Jest to czas zbliżania się do Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Okres Wielkiego Postu jest okresem ciszy, skupienia, rezygnacji z zabaw, imprez, przyjemności także z ograniczeniem bądź rezygnacji z telewizji i Internetu. W piątki tak jak i w całym roku obowiązuje nas post.

 

Droga Krzyżowa w naszej Parafii w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 po Mszy wieczorowej dla dorosłych i młodzieży.

 

 

 


Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia