Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072836

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 26.05.2013r.

Data dodania: 2013-05-26

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2013 r.

 

1.Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej.

2.Dzisiaj:

a. Rocznica Pierwszej Komunii św. o godz. 9.00 i 12.00. Dzieci i rodziców zapraszamy na biały tydzień na godz. 18.00, który zakończymy w piątek.

b. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30

c. Taca jest zbierana na inwestycje.

3.Przygotowanie dzieci do procesji Bożego Ciała poniedziałek i wtorek 27 i 28 maja o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców – szczególnie z młodszych klas szkoły podstawowej.

4.Odprawa dla asysty kościelnej we wtorek 28 maja o godz. 19.00.

5.Nabożeństwa majowe z kopią obrazu Matki Bożej Wareckiej i modlitwa o urodzaje o godz. 20.00 27 maja Poniedziałek w Centrum.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę wspólnej modlitwy przy Obrazie Matki Wareckiej mieszkańcom : Kaliny, Starej Warki, Winiar, Ostrówka, Osiedla Książąt Mazowieckich.

6.W tym tygodniu młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma spotkania w małych wspólnotach.

7.W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Kościele Świętego Mikołaja, po której wyruszy procesja do Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej. Bardzo prosimy o pomoc w zorganizowaniu i przygotowaniu Mszy św. jak i procesji.

Trasa procesji: 1 stacja będzie obok dzwonnicy przy Kościele Świętego Mikołaja. 2 stacja: przy dziekance – ul. Mostowa i powstańców Styczniowych. 3 stacja: Skrzyżowanie Powstańców Styczniowych i Ogrodowej. 4 stacja: błonia za naszym Kościołem( wejście od ul. Świętego Ducha). Ołtarz 3 stacji przygotowują mieszkańcy Ostrówka, ołtarz 4 stacji wspólnoty parafialne.

a.Inne Msze Święte tego dnia : w naszym Kościele : o godz. 7.00 i 18.00. U Św. Mikołaja : o godz. 7.00 i 17.00.

8.W sobotę 1 czerwca 2013 roku odbędzie się Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Mszy Świętej na wałach jasnogórskich przewodniczył będzie i homilie wygłosi J. E. Ks. Arcybiskup Wacław Depo. Pielgrzymujemy na Jasną Górę pod hasłem: „ Żywy Różaniec Maryjna szkołą wiary” . Zapraszamy wszystkich członków naszej Wspólnoty Różańcowej oraz wszystkich chętnych. Wyjazd o godz. 6.00 spod Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej. Koszt 50 zł. Zapisy u ks. Daniela.

9.W przyszła Niedzielę będziemy obchodziliVI Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności.

10. W Niedzielę 2 i 9 czerwca po każdej Mszy Świętej będą zbierane podpisy na formularzu do wsparcia europejskiej akcji „ Jeden z nas”, której celem jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Potrzeba milion podpisów, żeby znieść to mordercze prawo. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

11. Dnia 2 kwietnia minęła kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II. Tego dnia został zarejestrowany komitet „Stop aborcji”, który planuje zebrać milion podpisów pod projektem ustawy zapewniającym ochronę chorych, nienarodzonych dzieci. Według polskiego prawa dziecko podejrzane o chorobę można zabić nawet do 24 tygodnia ciąży. W 2011 roku 620 chorych dzieci zostało zabitych na skutek tego właśnie punktu obowiązującej ustawy. Podpisy pod projektem zmiany ustawy zbierać będziemy w przyszła niedzielę 26 maja b.r. przy wyjściu ze Świątyni. Osoby chętne poprzeć powyższy projekt prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Pełnomocnikiem komitetu zbierającego podpisy jest Kaja Godek – mama Wojtka z zespołem Downa.

12. Bardzo prosimy o przyzwoite i godne ubieranie się do Kościoła. Kościół nie jest miejscem pokazu mody- jest miejscem modlitwy.( Kobiety mają zasłonięte ramiona i dekolt, mężczyźni długie spodnie i koszula a nie podkoszulka)

13. Siostry Sercanki organizują wyjazd do Kołobrzegu dla dzieci z naszej Parafii w dniach 29 czerwca – 6 lipca. Koszt ok. 500 zł. Zapisy u sióstr.

14. Ruch Czystych Serc. Kontakt z siostrą Bonitą.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia