Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 5030603

IX Niedziela zwykła - 02.06.2013r.

Data dodania: 2013-06-01

IX Niedziela Zwykła 02.06.2013r.

 

1.Bogu dziękujemy za łaskę Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej ( Bożego Ciała), którą przeżywaliśmy razem z Parafią Św. Mikołaja, we wspólnocie całej Warki.

Bardzo dziękujemy naszym braciom i siostrom za wspólne tworzenie i przeżywanie Uroczystości, swoim zaangażowaniem, wiarą, miłością, skupieniem, refleksją, żywą reakcją na Boże Słowo i Liturgię.

Bóg zapłać za posługę Księżom z obu Parafii, Siostrom Sercankom, Panom organistom – Markowi i Łukaszowi, połączonym chórom, szafarzom Eucharystii, lektorom, psalmistom, ministrantom.

Bardzo dziękujemy mieszkańcom Ostrówka za przygotowanie III stacji.

Zakładowi Usług Komunalnych za uporządkowanie i oczyszczenie całej trasy procesji a szczególnie terenu za naszym Kościołem – skarpy , łąki. Dziękujemy Panu Prezesowi ZUKu – Panu Romanowi Korczakowi, dyrektorowi - Panu Jackowi Kamińskiemu, wszystkim pracownikom i urzędnikom ZUKu, podziwiamy waszą pracę i cieszymy się piękną – ozdobioną Warką.

Dziękujemy Panu Marianowi, Michałowi i Pawłowi za ogrom pracy, którą włożyli i wkładają w utrzymanie czystości w Kościele i placu kościelnym.

Panu Andrzejowi Podsiadło za posadzenie na dziedzińcu przed Kościołem – 600 sztuk bukszpanów i 200 krzaków róż. Z czasem powstanie piękny barokowy dziedziniec przed Świątynia.

2.Dzisiaj:

a.W Polsce obchodzimy VI Dzień Dziękczynienia. W Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie Centralne uroczystości. W całej Polsce zbiera się ofiary do puszek na budowę Świątynię Bożej Opatrzności.

b.Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.

c.Uwaga ! dziś na całym świecie równocześnie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, której będzie przewodniczył z Rzymu papież Franciszek. W Polsce i w naszym Kościele adoracja w łączności z całym światem będzie od godz. 17.00 do godz. 18.00, wtedy też nabożeństwo czerwcowe.

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o godz. 18.00.

3.Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 Msza Święta o Najświętszym Sakramencie i procesja eucharystyczna na dziedzińcu przed Kościołem. W czwartek o godz. 18.00 błogosławieństwo zieleni tegorocznej( wianki) i procesja wokół Świątyni.

4.Od najbliższego czwartku w każdy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej o godz.18.00do godz. 21.00.

5.Najbliższy Piątek- 07 czerwca pierwszy piątek miesiąca - Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa( nie obowiązuje post). Msze św. o godz. 7.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 19.30 – dla młodzieży ( małe wspólnoty do bierzmowania mają wspólne spotkania na tej mszy ). Od godz. 10.00 odwiedziny chorych.

6.Do Kościoła wróciły już wszystkie ławki po renowacji i konserwacji. Koszt pracy 28 ławek x 500zł = 14 tys. zł. Jedna ławka- siedzące 4 osoby. W ciągu pięciu mszy 500zł : 4 = 125,125: 5= 25zł. Zachęcamy do ofiarności.

7.Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę w wysokości 2 tys. Także młodzieży bierzmowanej za ofiarę w wysokości 2tys. Rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych oraz młodzież bierzmowana pokryli koszt polerowania posadzki. Serdeczne Bóg zapłać.

8.Dzisiaj i w przyszłą Niedziele po każdej Mszy Świętej zbieramy podpisy dla wsparcia europejskiej akcji „ Jeden z nas”, której celem jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Potrzeba milion podpisów z Polski podobnie jak z innych krajów europejskich, żeby znieść to mordercze prawo. Dołączamy się także składając podpis w sprawie polskiej akcji „ uratuj malucha” i „ stop aborcji”. Przy podpisywaniu się na dwóch oddzielnych listach konieczne jest podanie Pesel. Dziękujemy Parafianom za organizacje tej akcji obywatelskiej i popieranie jej.

9.Siostra Rafaela organizuje wyjazd do Kołobrzegu dla dzieci z naszej Parafii w dniach 29 czerwca – 6 lipca. Koszt ok. 500 zł. Zapisy u siostry.

10. Siostra Bonita organizuje rekolekcje dla młodzieży w ramach ruchu czystych serc. W ramach tej akcji na półce w krużganku są rozłożone pisma Miłujcie się i podobne informacje.

 

Zobacz wszystkie
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia