Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4199383

Siostry Sercanki

Notatka o Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Data dodania: 2014-11-29

O Wspólnocie Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Warce.

Hasłem Zgromadzenia są słowa: 

”Chwała Najświętszemu Sercu Jezusowemu”.

Wspólnota Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w parafii Matki Boskiej Szkaplerznej służy Sercu Bożemu i parafianom w Warce od roku 1961. Od samego początku Siostry Sercanki podjęły trudną ale jakże zaszczytną w oczach Bożego Serca pracę w kuchni gotując posiłki dla kapłanów pracujących w parafii. Oprócz pracy kulinarnej na plebani Siostry Sercanki pracowały i pracują w zakrystii dbając o czystość kościoła, estetyczny wygląd świątyni, czystość szat liturgicznych, szat liturgicznych, naczyń liturgicznych oraz bielizny kielichowej, zajmują się również dekoracjami kwiatowymi. Siostry Sercanki również troszczyły się w parafii o wychowanie religijne dzieci i młodzieży ucząc religii w salach katechetycznych przy kościele.

   Obecnie dwie siostry katechetki pracują w katechezie prowadząc lekcje religii w Szkole Podstawowej im Kazimierza Puławskiego w Warce. Oprócz katechezy Siostry przygotowują apele okolicznościowe np. O św. Janie Pawle II, Poranki o tematyce Wielkanocnej, Misteria Bożonarodzeniowe oraz dekoracje na okresy Liturgiczne, konkursy religijne. Siostry w okresie zimowym i letnim organizują wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

   Siostry Służebnice Najświętszego Serca Pana Jezusa nie są obojętne na biedę ludzką , której również nie brakuje w Warce. Pomagają osobom biednym duchowo i materialnie. Każdy człowiek, który zapuka do furty klasztornej nie odchodzi bez pomocy i dobrego słowa. Przede wszystkim modlimy się i składamy ofiary duchowe za parafian. 

   W każdy czwartek modlimy się przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie Jezusem Eucharystycznym i wypraszamy obfite łaski i błogosławieństwo Boże dla Kościoła Powszechnego, Archidiecezji Warszawskiej oraz dla kapłanów z którymi pracujemy. 

   Siostry Sercanki 7 października obchodziły Złoty Jubileusz pięknej służby dla Bożego Serca i parafii. Ogromny wkład w przygotowaniu tego Jubileuszu miał ks. Grzegorz Krysztofik. W Uroczystościach Jubileuszowych wzięła udział Matka Generalna Agnieszka Kijowska z całą Radą Generalną , Matka Prowincjalna Joanna Wolak, Siostry pochodzące z Warki, pracujące w Warce. Byli obecni kapłani, którzy pracowali w Warce oraz pochodzą z Warki. Głównym celebransem Uroczystości był Ojciec Gabriel Bartoszewski opiekun wspólnot Zakonnych z Zakonu Kapucynów z Warszawy.


Siostry obecnie pracujące w Warce nad Pilicą to :

Siostra Kamila Banaszczuk – przełożona domu i katechetka w Szkole Podstawowej nr 2.

Siostra Respicja Borek – zakrystianka.

Siostra Bożymira Piś – katechetka w Szkole Podstawowej nr 2.    

Wstecz
Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia