Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 4072365

Harcerze

Wstecz
News

Nasze Gromady Zuchowe

Data dodania: 2014-12-17

Środowisko 1 Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych działające przy parafii należy do Stowarzyszenia Harcerskiego i istnieje od 2001r. (1wadhigz.weebly.com)

W środowisku działają zuchenki, zuchy, harcerki i harcerze zrzeszeni w gromadach lub drużynach.

Zuchy to najmłodsi członkowie Stowarzyszenia i do tej grupy należą dzieci chodzące do klas 1-4 szkoły podstawowej. W naszym środowisku są dwie takie jednostki, które lato spędzają na kolonii zuchowej:

- 1 Warecka Gromada Zuchowa "Klan Smoka" dawniej "Zuchy Magicznej Księgi" działająca od 2004 roku gromada chłopców prowadzona przez dh Tomasza Wdowiaka, (www.1wagz.weebly.com)

- 1 Warecka Gromada Zuchowa "Miłośniczki Muzyki" gromada dziewcząt prowadzona przez druhnę Angelikę Korczak, która powstała w 2014 roku.
Na zbiórkach zuchy uczą się i wychowują przez zabawę i propagowane przez drużynowych wzorce, zuchy zdobywają sprawności, które dopasowane są do gromady i jej potrzeb.

Więcej

News

Nasze Drużyny Harcerskie

Data dodania: 2014-12-17

Do drużyn harcerskich należy młodzież od 5 klasy szkoły podstawowej, drużyny harcerskie w wakacje wyjeżdżają na obozy. Do naszego środowiska należą:

- 1 Warecka Drużyna Harcerzy \"Szturm\" założona została w 2001 roku przez hm. ks. Ludwika Nowakowskiego działającego w naszej parafii, aktualnie jej drużynowym jest przez dh Adam Rudnicki. Zastępy posiadają swe nazwy ku czci batalionu Parasol i Pegaz.

- 1 Warecka Drużyna Harcerek \"Zośka\" (www.1wadh-ek.weebly.com) działająca od 2011, której drużynową jest druhna Zosia Wojciechowska zrzesza dziewczyny w dwóch zastępach (Zakurzone i Kołczanki) których nazwa poświęcona jest sanitariuszkom batalionu \"Zośka\": Annie Wajcowicz ps. \"Hanka Kołczanka\" i Krystynie Niżyńskiej ps. \"Zakurzonej\" uczestniczkom Powstania Warszawskiego.

Członkowie naszego środowiska do mundurów noszą czarne chusty z żółtą lamówką. Symbolika kolorów chusty to zmaganie się dobra ze złem. Harcerze mają być jak promienie światła, które przebijają się przez ciemność nocy. Harcerze naszego środowiska przywożą do wareckich parafii Betlejemskie Światełko Pokoju.

Więcej

O Stowarzyszeniu Harcerskim

Data dodania: 2014-12-08

Stowarzyszenie Harcerskie - jako organizacja harcerska powstaliśmy w 1996, kontynuując pracę Śródmiejskiego Hufca Harcerek ZHP i Śródmiejskiego Hufca Harcerzy ZHP (działających w Warszawie).

Jesteśmy jedną z tych organizacji harcerskich w Polsce, w których harcerz składający przyrzeczenie może wybrać jej rotę. Jedna z nich jest taka sama jak obowiązują w innych organizacjach m.in. ZHP i ZHR, a druga nie zawiera deklaracji wiary w Boga, a jedynie chęć dążenia do prawdy i sprawiedliwości jako wartości uniwersalnych. Tym samym jesteśmy otwarci również na osoby niewierzące, choć otwarcie przyznajemy się, że harcerstwo opiera się na wartościach chrześcijańskich.

Stowarzyszenie Harcerskie liczy około 400 członków działających w drużynach harcerskich i gromadach zuchowych na terenie Warszawy, Warki i Popław.


(źródło: http://www.sh.org.pl/o-nas.html, dostęp dnia 08,12.2014)

Adres strony Stowarzyszenia Harcerskiego

Data dodania: 2014-12-08


Więcej

Kalendarz parafialny
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

Polityka prywatności
 
wykonanie: E-parafia