Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce Strona główna Kontakt
Porządek Mszy Św.
Niedziele i święta
7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.


Dzień powszedni
7.00, 18.00.


Spowiedź
Pół godziny przed każdą Mszą św.

Foto galeria
Galeria
Licznik odwiedzin: 1876519

Harcerze

News

Nasze Drużyny Harcerskie

Data dodania: 2014-12-17

Do drużyn harcerskich należy młodzież od 5 klasy szkoły podstawowej, drużyny harcerskie w wakacje wyjeżdżają na obozy. Do naszego środowiska należą:

- 1 Warecka Drużyna Harcerzy \"Szturm\" założona została w 2001 roku przez hm. ks. Ludwika Nowakowskiego działającego w naszej parafii, aktualnie jej drużynowym jest przez dh Adam Rudnicki. Zastępy posiadają swe nazwy ku czci batalionu Parasol i Pegaz.

- 1 Warecka Drużyna Harcerek \"Zośka\" (www.1wadh-ek.weebly.com) działająca od 2011, której drużynową jest druhna Zosia Wojciechowska zrzesza dziewczyny w dwóch zastępach (Zakurzone i Kołczanki) których nazwa poświęcona jest sanitariuszkom batalionu \"Zośka\": Annie Wajcowicz ps. \"Hanka Kołczanka\" i Krystynie Niżyńskiej ps. \"Zakurzonej\" uczestniczkom Powstania Warszawskiego.

Członkowie naszego środowiska do mundurów noszą czarne chusty z żółtą lamówką. Symbolika kolorów chusty to zmaganie się dobra ze złem. Harcerze mają być jak promienie światła, które przebijają się przez ciemność nocy. Harcerze naszego środowiska przywożą do wareckich parafii Betlejemskie Światełko Pokoju.

 

Wstecz
Kalendarz parafialny
E-informacje
Polecamy
Wirtualne zwiedzanie Cemantarz parafialny Polecamy
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej
ul. Franciszkańska 22
05-660 Warka
Archidiecezja Warszawska
dekanat warecki
tel. 48 667-23-53

wykonanie: E-parafia